Дата и час: 10 Авг 2020, 11:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2015, 00:06 
Капитан
Капитан

След като дефектиралият статор на алтернатора, довел до премеждията в края на предишното пътуване, е вече пренавит, а капаците на двигателя,
зад които се крие свенливо – полирани, дойде време за бойното му кръщене. Крайната цел на това пътуване бе Chișinău, или както произнасят
името му неговите жители – Кишинеу. В последствие реших да добавя и столицата на ПМР – Тираспол. Защо не – Приднестровието не може да
бъде тaкова опасно място, за каквото го мислят някои приятели. След като усилията ми да избера предварително маршрута си в Молдова не
се овенчаха с особен успех, стана ясно, че ще импровизирам в движение. И така, багажът е нагласен цели два дни предварително, а аз
вече потеглям към поредните места, които google street view все още не е виждал.

Пътуването накратко.

Изображение

Варна – Тираспол – Кишинев – Ръшнов – Варна,
1690 km, 3 дни и половина

Целият пътепис - тук :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2015, 00:44 
Полковник
Полковник

Отново поздравления за поредната порция емоции! Само да вметна една техническа подробност - в ПМР нямат собствени леи, а рубли-такава им е валутата на хората - приднестровски рубли! Едни такива малки, смешни банкнотки, с вид все едно аз съм ги рисувал :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2015, 06:27 
Капитан
Капитан

Благодаря за забележката, Фори, коригирах го. Бил съм го запомнил грешно.
А аз още се каня да дочета твоя пътепис за Албания, но пусто - не остава
време, особено след като снощи се оказа, че днес трябва да сменям
съединител...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2015, 12:35 
Полковник
Полковник

Понеже нещо ме е налегнала скука в работата, ще си позволя малко да поразсъждавам по това, което си написал в резюмето си - за пътуването сам! Първото, което искам да вметна от своя скромен опит е, че винаги когато съм пътувал сам са ми правили проблеми по митниците! Може би, защото аз самият изглеждам съмнителен - дебел, с дълга коса и брада и неособено дружелюбен по природа, а може би, защото сам човек по границите винаги се свързва с ходене по работа, далавера някаква или знам ли и аз какво! Факт е, че един път са ми разпаряли дори подплатата на якето, когато се прибирах от Албания, един път на Калотина почти ми разглобиха мотора, за да търсят контрабандни цигари и какво ли още не! Е, факт е, че един път са ни разкоствали мотора и на гръцко-турската граница, когато бяхме двамата с жена ми, но това е било един единствен път и го отдавам на някаква случайност! Иначе извън граничният контекст, разбира се не мога да не се съглася с теб - пътуването сам дава още по-голяма свобода относно маршрут, темпо, спирания, нощувки и т.н. От трета страна като изключим чисто философският аспект на едно пътуване - оставането сам със себе си, безвремието и свободата на карането на мотор, сякаш все пак бих предпочел да имам някаква компания - най-малкото като спреш някъде да има с кого да си кажеш две приказки и да споделиш емоцията от "ето виж го това ей там", примерно... Та въпреки, че съм напълно съгласен от една страна с твоята теория по въпроса, от друга за мен най-добрият (и най-малко подозрителен ако щеш от страна на власти, местни и т.н.) формат си остава пътуването от вида двама на един мотор или два, три мотора (по-голяма група вече разводнява нещата и неминуемо води до по-бавно и тегаво организиране и по-бавно темпо) от един тип или по-скоро каращи ги един и същ тип хора, за да няма ама на мен ми е бързо, пък на мен бавно, пък мен ми се спира, пък мен не и прочие...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 00:16 
Капитан
Капитан

Прав си и ти, има си и предимствата и недостатъците. Споделените моменти са безценни,
но дори да ги преживееш сам - важното е, че си ги преживял, че има какво да си
спомняш, какво да разказваш. Аз само съм чувал за подобни щателни проверки,
за щастие не са ми се случвали все още. Но днес пък за пръв път преминах
през т.нар. 'дезинфекция' на границата на Малко Търново. Голям кеф, няма що.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]