Дата и час: 10 Авг 2020, 11:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016, 22:42 
Редник
Редник
Аватар

Привет, казвам се Галин и обичам да пътувам, особено с мотор. Планът ми тази година е да направя една малка обиколка на Карпатите в западна Украйна, да посетя забележителности в източна Словакия, както и да разгледам градовете Лвов и Краков.
Имах желание да се присъединя към другата организация за Хърватска, но уви не ми съвпада времето... След чудене накъде да бъде, стигнах до това: https://www.google.bg/maps/@45.830473,2 ... Czof3QksA8
Времето е 15-25 май, 7-10 дни, 3000 километра. Ако някой е ходил натам, ще се радвам да сподели мнения и съвети. Ако има желаещ да се включи - добре дошъл!
Още е рано и тепърва ще разучавам подробности. Ето част от нещата, които могат да се видят: http://www.slovakia.com/top10/

Галин

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2016, 22:34 
Сержант
Сержант

Маршрута който предлагаш е интересен, но за да се събере група е добре да споделиш някои подробности за себе си и начина по който пътуваш: с какъв мотоциклет си, сам ли пътуваш или с втори човек, на палатка ли смяташ да нощуваш или по хотелчета, евентуални интереси и т.н. Полша и Словакия ме привличат, но времевият интервал ми е неудобен. Това обаче не пречи да следя темата. Поздрави, Стефан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2016, 11:40 
Полковник
Полковник

Добре дошъл, Галине! По повод пътуването, което си замислил - това, с което мога да съм ти полезен е за украинската част между границата при Солотвино и Стрий, което е преди Лвов. Информацията ми е отпреди две години и половина, когато минавах оттам. Та... граничният пункт е супер невзрачен и леко трудно откриваем. Преминаването е бавно. Пишат се разни формуляри, подпитват, разпитват, гледат те все едно си им изял десерта и т.н. Пътя до Мукачево е УЖАСЕН без преувеличение! Или поне беше такъв през юли 2013-та... Ама с оглед актуалната ситуация в Украина не вярвам някой да се е втурнал да оправя пътищата! Внимавай, особено в населените места има участъци, които са само от ями и бабуни! От Мукачево до границата на Лвовска област пътя беше супер, но после ставаше отново скок подскок! Тук таме има пътна полиция, къде с радари, къде без. По принцип местните примигват за ченгета. По принцип и понеже тази част на страната не е особено туристическа очаквай да те спират за проверка органите на реда! По принцип са корумпирани и по принцип не се свенят да си поискат "почерпка" дори и да няма за какво. С оглед на лошите пътища и бавната граница си предвиди малко повече време за преминаване на Украина от това, което ти е обичайно като темпо! Друго, друго...бензиностанциите са от типа първо плащаш, после зареждаш! Бензина беше доста по-евтин от нашия. Сега не знам как е. Гривни не е лошо да си вземеш от тук, защото много много чужда валута не приемат, освен сега заради инфлацията и сложната обстановка да са започнали да предпочитат именно чуждата валута, но при всички положения няма да ти е излишно да сложиш малко местна валута в джоба!
Комай с това мога да съм ти полезен:) Мен Украина не ми е от любимите страни и вероятно мнението ми е доста субективно, но то пък кое ли мнение не е:)
П.п. Всъщност, чак сега погледнах в детайли маршрута ти и като гледам си го избрал в украинската част доста по-засукан от този, по който аз минах, но предполагам с пълна сила важат и за тези пътчета нещата, които ти написах!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]