Дата и час: 13 Дек 2019, 05:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2019, 21:58 
Капитан
Капитан

Ето че точно година след пътуването ми до Иран дойде време отново да разкъсам нишката с рутината на ежедневието поне за няколко седмици. Да напусна още веднъж зоната си на комфорт, оставяйки всичко и всички зад себе си. Да се пусна по течението на неизбежната промяна и вечното движение. Защото, както казваше един преподавател в университета, когато няма движение, се получава блато.

Някои пътувания започват от тръгването към нечие посолство с цел кандидатстване за виза. След това вълнението започва да ви завладява все повече и повече. Срамежливо иззад гърба му, естествено, път си проправя и едно неизменно притеснение, което с лека ръка неглижирате. Неусетно идва ред на трескавото писане на списъци с нещата, които трябва да бъдат свършени, с вещите, които трябва да бъдат приготвени, с уговорките, които трябва да бъдат направени. И така, докато накрая не започнете нервно да отброявате оставащите до потеглянето дни от календара.

Е, това пътуване не започна така. Въобще даже. За Мароко не е нужен нито карнет, нито дори виза. Днес решавате и още утре потегляте. Какво по-хубаво от това? Сигурно заради това ”импровизация“ се превърна в думата, която най-добре обрисува не само подготовката, а и цялото ми пътуване. Та аз дори не бях убеден, че това е моето пътуване.

Всъщност защо Мароко? Защото Сахара, разбира се! Или поне малката част от нея, до която успях да се докосна.

Пътуването накратко.

Изображение

Пълният текст - тук
Пожелавам ви приятно четене :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2019, 18:50 
Полковник
Полковник
Аватар

Чак сега прочетох пътеписа.
Благодаря за споделеното!
И много, и все красиви километри пожелавам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2019, 19:19 
Капитан
Капитан

Чоки написа:
И много, и все красиви километри пожелавам!

Благодаря ти :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2019, 16:03 
Сержант
Сержант
Аватар

Здравей Борислав,
Навярно си спомняш за мен, но според мен е по-вероятно да не е така. Запознахме се във Каварна, преди не знам колко много години. Това не е важно толкова.
Със закъснение видях пътеписа ти . Прочетох го бавно и спокойно.... и ми хареса .... много даже. Харесаха ми и начина ти на изразяване, и начина по който разъждаваш, и това че си поставяш високи цели. Какво мога да кажа освен едно голямо БРАВО!
Аз никога не съм пътувал сам. Пътувал съм сам, но отивайки при някого. Може би защото със съпругата ми и двамата караме мотоциклет и пътуването се превръща в семейната почивка. Това си има своя чар.... важно е човекът до теб да изповядва твоите щуротии. Също така за своя радост съм обграден с приятели, на които им се скита не по-малко от мен.
Рано или късно ще направя своето самостоятелно пътуване.Специално внимание обърнах на разсъжденията ти относно избора на цел - дали да е в бедна , забравена от Бог територия или добре уредената Европа. На времето, за да разбера какво искам, направихме едно пробно пътуване към Турция. Дали съм тясно скроен, но не мога да приема ценностната система и мироглед на източните народи. За това от години карам из Европа. Може би това се дължи и от части на това, че за хората от моето поколение западната цивилизация е била "забраненият плод".
Поздравявам те за стремежа ти да надскочиш себе си и в заключение искам да ти кажа, че човек без топки , не би тръгнал на такова изпитание. Пожелавам ти здраве, за да можеш още дълги години да правиш своите щуротии. :-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 11:32 
Капитан
Капитан

IwanTT написа:
Здравей Борислав

Здрасти, Ванка. Благодаря за добрите думи и пожелания! Естествено, че те помня. Познавахме се (от другия форум) още отпреди Каварна, там просто се запознахме на живо. Кога ще направиш соловото си пътуване зависи от теб. И най-вече от това дали изпитваш потребността за такова. При мен се случи така, че ми се "наложи" да направя първото си такова, тъй като седмици преди него случайно или не отказах спътницата си да ме придружи. Тогава именно и видях колко различно, не по-хубаво или по-лошо, би могло да бъде. По колко по-различен начин се чувстваш, колко по-различна е интеракцията с всички хора, които срещаш. Дестинацията е без значение, щом е нещо, което предизвиква интереса ти. Пожелавам ти успех! А аз се надявам скоро да приключа следващия си пътепис, в който се разказва за същата Пустиня :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]