Дата и час: 21 Ное 2018, 21:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ДОБРОТО
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 09:29 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

+1 за Чоки. :D

Чоки,обаче ако си мислиш,че ще ти позволя да се ровиш по моя мотор акъл те лъже...

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2009, 21:40 
Майор
Майор
Аватар

Явкаааа остаи бирата и пусни снимки на новия герой на 1001 нощи. :lol:

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 12:43 
Полковник
Полковник

Докато Явката намери време да пусне снимките, аз ще си позволя да напиша две-три приказки.
Новият приносител на "Доброто", както може би сте разбрали е Чоки! Номинацията възникна малко изневиделица и спонтанно, но за сметка на това съвсем заслужено! Поводът не е конкретен (то не са едно и две добрите дела сътворени от въпросния младеж) и може би всеки си има някакъв негов си повод и причина да номинира Чоки... както се казва: все ще има за какво :wink: Бил съм свидетел на много добри дела, безрезервна подкрепа и съдействие по всевъзможни поводи, но не ми се ще да се впускам в конкретики! Искам дебело да подчертая, че аз лично не съм облагодетелстван по никакъв начин (може би само на мен, по стечение на обстоятелствата, Чоки не ми е помагал), така че не ме обвинявайте в пристрастност! Всъщност...., пристрастен съм, няма какво да си кривя душата! Не мога да не съм пристрастен към хора като Чоки и добрите им дела в днешните вълчи времена!
Още веднъж поздравления за новият приносител на "Доброто" Чоки! Чоки, шапка ти свалям!
П.п. Явка, извинявам се, че ти иззех функцията на говорител и основен двигател на инициативата, но нямаше как да не напиша няколко приказки...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 22:51 
Полковник
Полковник
Аватар

амииии,
понеже почнахте да пишете тука разни небивалици...
...чуствам се длъжен да се защитя.
правил съм и правя каквото и както мога. и когато мога.
гадно се чуствам сега. номинации. организации...
а и спретнахте ми тези дни едни номера дето ще ви го върна тъпкани!!! обещавам!
на това от горе вчера даже ми се ревеше и се разходих нейде по отвъдното, та ми се загубиха едни думи, които беше редно да ви ги кажа, но сега използвам случая

БЛАГОДАРЯ!
че ви има, че ви познавам и ...
...но познавате ме, ще ви досаждам ))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 23:57 
Полковник
Полковник
Аватар

Искам и аз специално да поздравя Чоки и да потвърдя че заслужава всичко което му причинихме :lol: :

Като си седеше у нас без да подозира нищо ;)
Изображение

И изневиделица бе изненадан (дружески разбира се)
Изображение

И ей го на в цялата му прелест :D
Изображение
Изображение

А ей това е офтопик. Ай ми кажете ко прай тоя чай на мотосбирка :lol: :lol:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 09:17 
Полковник
Полковник
Аватар

Тва е на Мая чая, простаци!
Чоки [-X не си проси комплименти ! :)

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 09:45 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

.

Последна промяна Sergo на 02 Юли 2009, 12:45, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 10:41 
Капитан
Капитан
Аватар

Поздравления Чоки. Познавам те от скоро, но въпреки това и на мен успя да помогнеш! Дано повече хора са като теб и компанията мотористи около тебе :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 22:46 
Полковник
Полковник
Аватар

Да ви помоля снимките и коментарите да са в съответната тема, а.....
Ще се наказваме пак с ледени гълтоци, май...моля ви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2009, 00:18 
Полковник
Полковник
Аватар

OldEasyRider написа:
Да ви помоля снимките и коментарите да са в съответната тема, а.....
Ще се наказваме пак с ледени гълтоци, май...моля ви.

Ми пусни и твойте снимки де :D

П.П. За наказание немаш грижи, имам цял хладилник бира :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2009, 10:45 
Полковник
Полковник
Аватар

ТЕМАТА ЗА СРАНЬЕ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2009, 12:44 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Ясно,не съм я видял,трия си постовете от тук.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2009, 21:51 
Полковник
Полковник
Аватар

:D Нека всичко да е ,като при приятели....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2009, 11:08 
Капитан
Капитан
Аватар

Малко не ми се искаше да казвам, но вече успях да се хлъзна на връщане от Козлодуйския събор. Нанадолнище+обратен завой+дъжд=класика.
Причината, поради която все пак реших да се обадя е един човек, напълно непознат. 5мин след случилото се дойде и каза, че той е бил моторист, сега сина му е моторист. Прави празен курс с камион и няма да ме остави на пътя. Първоначално доста се стреснах, защото в такива моменти какво ли не му минава през главата на човек, но реших да се доверя. Питах "Колко пари?", той отвърна "Хора сме, трябва да се подкрепяме." Запознахме се каза, че се казва Красимир, а сина му кара VStorm 1100. Стоя с нас 2 часа, защитава ни и ни утешава при всеки удобен момент, навигира движението и се усмихва. Помогна да натоварим мотора на камиона и ни докара до удобно за нас място, въпреки, че беше далеч от тях. Докрай се държеше ведро, приятелски и радостен, че е успял да помогне! Не си направи устата за пари, въпреки това заделихме част от останалите ни пари и му дадохме от сърце да се почерпи за наше здраве.
БЛАГОДАРЯ ти Красимире, благодаря ти от сърце. Не само заради благородната ти постъпка, но и затова, че ми върна вярата в ДОБРОТО и ме убеди, че има още такива хора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2009, 11:24 
Полковник
Полковник
Аватар

...и аз искам да се разпиша за пореден път в тоя конкретно топик!!!
Искам ужасно много да благодаря на Цъфи (Tzufa), Явор OldEasyRider, Чоки и Ал Бънди за това че близо 2 часа ги занимавах със себе си от србско да ми намерят бус, пътна помощ, кола, ремарке, ръчна количка и т.н. Искам да благодаря на legio че му забавих почивката ;) и на останалите хора, с които ТРЪГНАХМЕ към Хърватия - Ели, Дидката, Стефан и Цецо, които май не пишат тука но от сигурен източник знам че четът !!! Без последните двама комай го бях закъсал доста сериозно ...
И последно (чисто хронологически!) искам да благодаря на Kopan, който вместо да си търси котарака помогна с логистична подкрепа да натоварим доста умрелия ми мотор и да си го приберем поживо-поздраво вкъщи!!
Благодаря ви, приятели! Радвам се, че все още има останали хора като вас, и още повече се радвам, че аз познавам такива хора! Надявам се някой ден да имам възможност да ви се реванширам :)

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2009, 17:20 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ако този Човек беше червенокож и живееше в Далечния запад, сигурно щеше да се казва Добрият Човек, Който Вижда Всичко, Разбира От Двигатели И Електроника, Винаги Си Носи Инструменти И Много Умело Си Служи С Тях. Защо ли? Ами защото при последното ни каране заедно отново получих нагледен урок за добротата на този Човек и за това как трябва да си помагаме на пътя. Хвърчейки си по магистралата и с мисли, изцяло заети с предстоящото биропиене, с учудване забелязах, че Добрият Човек /нека съкратим името му дотук - мисля, че е повече от достатъчно/ рязко намали и спря между два чинно стоящи си буса вдясно. Стискайки и скачайки по спирачките, с учудване забелязах пред тях скрит мотоциклет - една „Хонда” XL, и момче, което се суетеше покрай нея. Признавам си - ако бях отпред, нямаше да го видя... Докато успея да изгася и да сваля каската, Добрият Човек вече беше измъкнал всичкия наличен инструмент и започна ремонта. Белята - ами беше се развил единия болт, който държи кобилицата, а направо май си беше смазал и резбата, и „Хонда”-та просто беше решила, че е дотук. Но Добрият Човек явно не мислеше така. С присъщата си вещина и спокойствие умело успя да върне непослушния болт на мястото му и да намести измъкналата се кобилица. Момчето с „Хонда”-та явно не предполагаше какъв голям късмет го споходи - да уцели момента, в който Добрият Човек минава покрай него и то снабден с всичко необходимо.
Направо е удоволствие да го гледаш как работи – пипа вещо, интелигентно, направо с хирургическа точност бих казал. Няма „…мамата…”, няма „...а, останало нещо накрая – не му пречи”. Всичко се върши чисто и перфектно – като майстор-ювелир!

„Добри Човече, може ли да ми помогнеш да сменя накладките?”
„Няма проблем” – докато се наканя и той вече беше свършил цялата работа, и то как! Буталцата бяха грижливо почистени от наслоилата се мръсотия /никога нямаше да се сетя за това, признавам си/, спирачните апарати светеха от чистота, а всичко беше затегнато с динамометричен ключ точно както си го пише по мануала…

„Добри Човече, може ли да погледнем съединителя – купих дискове, ама нямам инструмент…”
„Разбира се!” – и докато се почесвам умно по тиквата, той вече беше свалил извитите изпускателни тръби, дето се гънеха около капака, смъкна го, изчисти внимателно запечената гарнитура /е, стъргах малко и аз, ама много бързо ми угасна желанието/ голям зор беше. Но това не го уплаши – направо направи капака като заводски. Дори смени ръждясалите болтове на генерацията с лъскави нови такива.

„Абе да запитам така, имам идея да повдигна малко леглото на топ-касата, че да влиза малко по-лесно, ама да имаш идея откъде да намеря дистанционни втулки или нещо подобно?”
„Ще я видим тая работа” – и на другия ден вече разполагах с необходимите за целта втулки и болтове с две дължини… Познайте откъде – Добрият Човек, естествено!

Понякога чак ми е неудобно, като съм особено настоятелен:
„Добри Човече, хайде да пийнем биричка!”
„Ами май няма да мога днес…”
„Хайде моля те, де!”
„Ами… Е, добре!” – и Добрият Човек си зарязва ангажиментите, които си е планирал, само и само да ми направи компания на по чашка.

Абе хубаво си е, когато имаш до себе си такъв Добър Човек! Бъди жив и здрав още дълги години, Добри Човече! Дай Боже повече такива хора като теб! Добре, че си имаш снимка на аватара, че ако не беше тя, нямаше да успея да те разпозная в тълпата и да се запозная с един наистина Добър Човек - Галин Вайов!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2009, 18:34 
Полковник
Полковник
Аватар

мдаааа, 100% точно

бравос че някой се сети да го и напише
:abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009, 21:41 
Лейтенант
Лейтенант

Доброто............ако почна да изреждам всички ви ще ми се схванат пръстите.Доброто.......всички Вие....тези който бяха до мен,тези който писаха във форума та дори и тези който не намериха сили да пишат...........тези който са още до моето рамо.......тези гдето знаят как се пише "който" :D та това е доброто....подкрепа.....морална,разбиране,помощ,съчувствие,състрадание,съпричастие.
Първите хора който ми помогнаха след трагедията бяха.........мотористи.......... :cry: :cry: :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Авг 2009, 22:32 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Мотора ми гаражува в една вилна зона при един приятел. Та минал някакъв моторист с Вираго няколко пъти, позяпал мотора и последния път оставил една торбичка за мене. Пари не искал. И то без да де познаваме. Гледам вътре- чисто нов заден стоп (моя пукнат) , мигач (който ми беше страшно необходим) и светлоотразителче (каквото на мене ми липсва въобще).

Какво да го правиш такъв човек?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2010, 22:02 
Полковник
Полковник
Аватар

Не става въпрос за номинация....

Звъни ми съфорумник...пита за Макс/разбира се/.
Почваме приказки, телефони, консултации и мотора се появи.
Доста хубав и нов.
И тоя, кат почна едни хвалби и сълзи, чак се притесних...
Като човек в сервиз, обеща, че ако ми потрябва ще е насреща.
Наложи ми се смяна на каре на диференциала....
Оставих си колата в негови ръце и се оказа, че освен карето си е позволил да пипа масла и филтри и ожуленици по врати и брони...
Пазете се от него..Казва се Митко/Mikluho/

Лично аз съм безпределно изненадан и просто искам да кажа: "Благодаря, ти човеко!"...мога да приказвам много, но мисля, че ще е просто ненужна.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]