Дата и час: 13 Дек 2018, 08:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2009, 13:30 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

http://www.kato-idiot.com/
Ако не сте виждали тази страничка - хвърлете едно око :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2009, 14:05 
Сержант
Сержант
Аватар

Хахахахаха поръчах си 50 .... лошото е че няма да ми стигнат за дълго време .... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2009, 16:33 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тия стикери излезнаха за сефте още миналата година на експото. Имаше някакво показно на плотер дето и реже освен всичко и печатаха точно тези стикери. От там имам 5-6... Забавни са де :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 01:03 
Капитан
Капитан
Аватар

Проблем с мястото за паркиране всеки има, но наглите изпълнения като запушване на врата на входа или на 5см от стената/зебра, за да не могат да минат пешеходците заслужават публичен разстрел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 01:29 
Полковник
Полковник
Аватар

...всякакви подобни неща са лигави глупости...! ще ме прощавате, ама трафика в тоя хаотично населен (пренаселен в някои части) град се решава кардинално:

1. Тотална забрана за зареждане на магазини за часовете от 8 до 18 часа в делнични дни - да си прецезират зареждането всички молове, дюкяни, гаражи и прочее.
2. Понятието широк център да стане абсолютна синя зона - не ме вълнува че живееш там, или се лишаваш от колата, или сменяш жилището за такова с паркинг/гараж.
3. Картите за градски транспорт с намаление за пенсионери да не важат в пиковите часове, а за студенти и ученици да са до 21 часа.

P.S. да се забранят офисите в жилищни сгради

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 01:31 
Полковник
Полковник
Аватар

akulcho написа:
...всякакви подобни неща са лигави глупости...! ще ме прощавате, ама трафика в тоя хаотично населен (пренаселен в някои части) град се решава кардинално:

1. Тотална забрана за зареждане на магазини за часовете от 8 до 18 часа в делнични дни - да си прецезират зареждането всички молове, дюкяни, гаражи и прочее.
2. Понятието широк център да стане абсолютна синя зона - не ме вълнува че живееш там, или се лишаваш от колата, или сменяш жилището за такова с паркинг/гараж.
3. Картите за градски транспорт с намаление за пенсионери да не важат в пиковите часове, а за студенти и ученици да са до 21 часа.

+1 къде да подпиша

П.П. 4 Въвеждане на винетка за софия

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 01:36 
Полковник
Полковник
Аватар

...няма къде да се подпишеш, за съжаление дискриминираните в моя пост са електорат, а останалите сме идиотите дет блъскаме за да храним тях и избранниците....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 09:35 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Винетката за центъра хем е добро хрумване, хем не е - ако стане платено влизането в центъра тия дето пречат най-много пак ще влизат.... ако ме разбирате правилно ;)
А по принцип идиотското паркиране от принуда се различава доста с идиотското паркиране от НЕможене :D
Лошото е, че тоя стикер и да го намеря на колата си.... кво от тва :^o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 19:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Добра идея е този стикер. Виждал съм и подобни от типа на "Аз съм Арабин и живея в пустиня" и др. :shock:
@ куку, идеята и послянието на стикера са ясни, и са насочени към що-годе разбрания и срамежлив глупендер, който съзнателно е спрял на забранено място. А и ако стикера е с размер примерно 25х25см или 30х30см и е с качествено лепило /като тия дето ги лепят в Бизнеспарка ако и в нарушение/, такова че като му го лепнеш на стълкото над лявата чистачка да не може да го махне и да гледа през прозореца като тъпак... ме съмнява че ще повтори глупостта си...
Лошото е, че има "нова мода" в центъра, която всъщност не е отскоро... Всеки Божи ден се разправяме с ИДИОТИ, според които, като спрат ПРЕД ОБОЗНАЧЕН ГАРАЖ и си напишат телефона или с цялата си наглост оставят визитка и проблема им е решен?!?! :shock: Сякаш някой им е длъжен когато ИСКА ДА ПОЛЗВА ГАРАЖА СИ да се обажда на всеки ТЪПАК спрял пред него?!?!
Аз лично ще си направя още такива стикери!

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 22:47 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

мога да кажа само, че съм съгласна с цацин. никакви половинчати мерки няма да свършат работа.
но има и още,по краищата на тази синя зона трябва да се направят паркинги. истински, големи, защитени. оставяш си МПС-то и отиваш на крак да си вършиш работата. Ем приятно, ем изключително полезно. И ще става много по-бързо, повярвайте. Вместо да се влачиш като черво из задръстванията, а после по половин час да се чудиш къде да се паркираш - малка разходка и си вършиш работата. Аз напоследък си оставям колата в Младост, хващам си метрото и си ходя по работа из центъра. Извинявам се, но общо метрото + разходката - 20 минути. Да стигна от Младост до НДК за 20 минути? Е няма как да стане просто...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 23:30 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ми то затова е Метрото! Тепърва ще осъзнаваме предимствата му...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2009, 11:15 
Полковник
Полковник
Аватар

akulcho написа:
...всякакви подобни неща са лигави глупости...........

Агрии, както се вика на енглиш!

Това ме подсеща за разни колеги, които мрънкат тук там, че колите им пречат да си карат моторите ......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2009, 12:02 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Това със стикерите ми се вижда доста смешно и безсмислено. Освен ако стикерът не е с размера на предното стъкло и да не може да се отлепя с подръчни средства. Освен това не съм склонен да плащам някому по измислени цени за няколко стикера. Уважавам търговската инициатива, но не и когато под прикритието на уж благородно кауза някой се опитва да ме "врътне".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2009, 17:28 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Подобно нещо бяхме измислили доста преди тоя сайт, но явно добрите идеи идват на умните тикви.
Преди години имахме проблем с разни навлеци, които парикраха вместо пред техния си вход- пред нашия. понеже сме в България- нашто си е нащто и т`ва е взехме ентелегентни мерки. Забраних на съседа да мята яйца че от пръските се цапаха и нашите коли, а изсъхнало яйце ебава боята сериозно. На самозалепваща хартия формат А4 разпечатахме стикерчета 10на 10 см някакъв текст- "паркирали сте на частен имот, собственост на живущите от блок еди кой си" и картинка с "паяк" и кола в любовен дует. След 20-на залепяния на саморъчно изработените стикери навлеците изчезнаха. Вероятно е гадно всяка сутрин да си разлепваш стикер от предното стъкло. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 13:24 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Johny Bravo написа:
Лошото е, че има "нова мода" в центъра, която всъщност не е отскоро... Всеки Божи ден се разправяме с ИДИОТИ, според които, като спрат ПРЕД ОБОЗНАЧЕН ГАРАЖ и си напишат телефона или с цялата си наглост оставят визитка и проблема им е решен?!?! :shock: Сякаш някой им е длъжен когато ИСКА ДА ПОЛЗВА ГАРАЖА СИ да се обажда на всеки ТЪПАК спрял пред него?!?!
Аз лично ще си направя още такива стикери!

В нормалните държави, ако искаш да ти се пази мястото пред единичен гараж, си го плащаш. Имаш право на място само ако вътре можеш да вкараш повече от три коли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 14:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

A в нашата НЕнормална държава, според теб, как би било редно да процедира човек, ако иска да ползва собствения си гараж безпроблемно? :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 15:10 
Генерал-майор
Генерал-майор

Довлачваш стария Москвич на баща си и си го паркираш пред гаража, така си сигурен че друг няма да спре, а ти си го местиш когато си искаш:) И инвестираш в акомулатори на всеки 3 месеца.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 21:41 
Полковник
Полковник
Аватар

...според мен да си остави визитката е доста цивилизовано, звъниш на човека - вкарваш/изкарваш колата и се разделяте като бели хора... офертата на Гьонев си е типично ганьовска... :D :D :D

...в тая връзка съм забелязал една много широка разпространена мода в София (предполагам и в другите по-големи градове) - направил си от гаража нек'ъв дюкян, през тоя дюкян минават днеска около 60 буса да ги питат има ли нужда от минерална вода, салфетки, прахове, хляб и незнам си какво още и това умножено по Х заради конкуриращите се борси и производители, той сложил личната си кола отпред, щото видите ли това си било пред него - може да се наложи да скокне да дозареди нещо, а ако го няма е поставил там някакви касетки и когато някой спре - излиза лелката продавачка и почва да крещи, щот Шефа ако си дойде и няма място ще я уволни... и какво се случва - на тясната уличка остави че няма къде да спреш ако ти се наложи (всички си имаме някаква работа не само пред дома си) ми и ако ти се случи да минеш по такава пряка, непрекъснато чакаш някакви спрели баничарки и бусове на аварийни свалящи нещо за въпросния дюкян... ай сиктир бе...!!! ЗАБРАНА НА ТАКИВА МАГАЗИНИ ИЗОБЩО! аз ги бойкотирам като нищо не си купувам там където не мога да паркирам, дори за цигари ходя до ОMV например...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 18:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз не съм длъжен да звъня на всеки културен селянин, който е спрял пред гаража ми! В конкретния случай в центъра няма как да спра ДРУГАДЕ за да изчакам примерния водач да дойде и да измести колата си... Трябва да циркулирам из преките, защото видите ли, има и други коли, минаващи по улицата и те също не са длъжни да чакат Него, респективно мен и да се изнервяме цивилизовано, само защото НЯкой има наглостта да паркира пред гараж, който е добре обозначен и се ползва по предназначение...
Самото действие е показателно! Какъв човек трябва да си, за да паркираш пред гараж?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 20:17 
Редник
Редник

браво темата е много актуална особенно в по малките градове примерно в Козлодуй трябва да отворят пучатница за стикерите

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]