Дата и час: 23 Апр 2021, 16:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2009, 20:16 
Полковник
Полковник
Аватар

Ок, ама да те видя и теб с ДР-З та ... :lol: . Между другото ми се върти една обиклка на страната по безпътици - демек път от 2 категория натам , да видя екзотични , забравени , и никому неизвестни села и паланки , но това е за друга тема, сега я обмислям, ако има развитие ще споделя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2009, 21:36 
Полковник
Полковник

go6o написа:
... Между другото ми се върти една обиклка на страната по безпътици - демек път от 2 категория натам , да видя екзотични , забравени , и никому неизвестни села и паланки , но това е за друга тема, сега я обмислям, ако има развитие ще споделя.

`айде :!: Аз ша дода с ДР-З-а, поради което е необходимо мил и отзивчив мод/админ да създаде от тези наши постове новата тема :D

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 22:27 
Редник
Редник

гоше и аз вече съм тук. май намерих правилния форум. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 22:47 
Полковник
Полковник
Аватар

...ако си сменя буталцето до обиколката, бройте и мене...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 23:25 
Полковник
Полковник

akulcho написа:
...ако си сменя буталцето до обиколката, бройте и мене...

Ти само кажи, че си навит - ако трябва лично ще ти сменя буталцето :mrgreen:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 23:29 
Полковник
Полковник
Аватар

Ха , то вярно станало тема. Ми да кажа накратко какво бях започнал да си мисля - по скоро обиколка на определен регион , за цялата страна трябва доста време , по-периференниете региони , които не са масови и общоизвестни дестинации , но за сметка на това крият бисери на природата, и не са почнали да се унищожават от човешкото присъствие - било забутани автентични села , в които времето е спряло или местни забележителности . За пример да дам това , че в моя окръг има все още села , през които никога не съм минавал , няколко водопада , манастири, и др. подобни неща за които не съм чул , а местните ги знаят . По правило пътищата из забутаните региони са доста зле, така че мотора трябва да с малко по офроад възможности , но и да няма проблем да се движи по шосе. От друга страна , пътната мрежа , към границите върви понякога във лъчев тип , тоест , има случаи , когато две села са например на 2 км едно от друго , но ако искаш да минеш по асфалт , трябва изминеш 10 км , а между селата си има черен път - от тук и възможноста да се мине по него с подобен мотор. Като реален замисъл имах да се спусна по западната граница , до южнта , и от там до Триградския регион . Тръгне ли човек да се заглежда по картата с желание и с google earth под ръка , може да си направи невероятен маршрут. Проблема обаче е ако искат да се срещнат няколко човека с подобни намерения , и са в различни краища на страната . Да не се бърка идеята и с ендуро каране - такова си практикуваме всяка седмица :) . По скоро нещо от адвенчър тип - раницата , палатката , седмица свободно време , и желание за приключение ... Ако някой има готови идеи направо може да организира возенето , от определена дата, пък другите да си направят сметка дали ги устройва и до колко ги устройва. За моят регион , и конкретно около Белоградчик - ако има навити да се обадят , може да е дори за уикенд. Около русенския Лом също има прекрасни места за разходки , той си знае за кого се отнася :mrgreen: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 23:35 
Полковник
Полковник

Всъщност, на мен идеята ми мяза като "Тръгваме от западната граница и стигаме до морето" - това като генерален формат. Имаше подобна идея - с минаване по южна Стара Планина.

Току - що видях, че ендуро рали България е 15-21.05.2010 - също може да се ползва повода, за да се покара по черно.

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010, 23:41 
Полковник
Полковник
Аватар

Морето винаги е било перфектния финал на пътуване с мотор... само че аз и не очаквах да се намерят съмишленици , и си мислех за неангажиращо шляене , което всъщност не променя нещата :lol: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 00:35 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Отдавна замислям да я свърша и аз таз работа ,ама сам не ми се тръгваше .
Виж не бях се сетил да пусна една тема .
Примерно нещо като Ком-Емине или Ком-Карадере по джипаджииски маршрут ,че да може да се дава повечко газ ,
а и да има време и за :bira:културно-развлекателна :bira: дейност
Сещам се и за преход по поречието на Дунав или пък по Българо-Гръцката граница и в двата случая
със финално цъмбурване в морето

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 01:19 
Полковник
Полковник
Аватар

По Дунава съм го правил преди години - за съжаление не останах доволен - това май си остава е един от най-западналите и бедни райони в държавата ( е не навсякъде рабира се ) , а и не успях да открия нещо което да ме грабне повече...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 09:04 
Полковник
Полковник

suzi dr написа:
...Примерно нещо като Ком-Емине или Ком-Карадере по джипаджииски маршрут ,че да може да се дава повечко газ ,
а и да има време и за :bira:културно-развлекателна :bira: дейност ...

Жорка, и ти ми четеш мислите :D

Ако някой има идея за някакъв конкретен джипаджийски маршрут "Запад - Изток" да го туря на масата и да го почваме :roll:

go6o написа:
По Дунава съм го правил преди години - за съжаление не останах доволен ...

И аз мисля, че по Дунава не е твърде интригуващо, но като се има предвид, че за мен най - важното е карането и компанията, а не природните дадености или взетости, хич не придирям :wink:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 09:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

И ние като моряците "... докато сме на рейд си мислят за жените, докато са си по къщите си мислят за курвите..."

Понеже сте/сме още на етап идеи, ето и моята. От части имам конкретни места за спане и маршрути отчасти не. Та моята идея беше да минавам Ст. планина от запад-изток (примерно) като се движа на зиг-заг (оверлог север-юг) през по-големи и малки ст. планински проходи. Нощува се около разни водоеми (яз. Искър, Душанци, Йовковци, Карандила ...)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 09:59 
Полковник
Полковник

Фози, ако съм те разбрал правилно, твоя план предвижда каране по пътища, нали ? А аз искам да не стъпвам на асфалт, ако е възможно :mrgreen:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 10:15 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

ЗМЕЙ написа:
Фози, ако съм те разбрал правилно, твоя план предвижда каране по пътища, нали ? А аз искам да не стъпвам на асфалт, ако е възможно :mrgreen:

Да определено 70% се очертава асфалт. Нямам инфо за повече 2-3 черни пътя които минават през централната част на ст. планина.

Казах го защото разбрах че е за пътища от 2-3 кат.
go6o написа:
... Между другото ми се върти една обиклка на страната по безпътици - демек път от 2 категория натам , да видя екзотични , забравени , и никому неизвестни села и паланки .....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 11:10 
Полковник
Полковник
Аватар

...аз па викам да направиме 4 обиколки разделяйки БГ на 4-тини... така ще имаме повече време за конкретен район, няма да се бърза за никъде, ще отпадне състезателния момент между участниците и ще има повече време за :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2010, 12:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

ЗМЕЙ написа:
Ако някой има идея за някакъв конкретен джипаджийски маршрут "Запад - Изток" да го туря на масата и да го почваме

Имам трак но не съм аз собственика му и мисля ,че не е редно да го публикувам без разрешение .
Мога да го сложа на маса ,само че на истинска маса , примерно на пролет в Идилево , да се
съберем "заинтересованите" и да го "обсъдим" както подобава .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2010, 13:38 
Полковник
Полковник
Аватар

Звучите доста увлекателно...

Ще следя темата с интерес, дано да се наблегне на дивото (да се разбира палатки и огньове), че да не мога да откажа. :D

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2010, 17:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

markovivo написа:
....... да се наблегне на дивото (да се разбира палатки и огньове), ...... :D

И аз съм за. Само вида на пътя де се определи каква порада ще е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2010, 18:03 
Полковник
Полковник
Аватар

...ай са глупости, свършиха кръчмите, хотели/мотели, хижи и прочее места с WC&Баня, та ще си лягам поркан, гладен и мръсен насред гората... #-o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2010, 18:39 
Полковник
Полковник
Аватар

Нищо лично, но по този начин няма да се изпълни първоначалния замисъл, който на мен лично ми се стори "изследователско-приключенски". :wink:

Но както казах ще се ослушвам и ако тръгнете в тази посока ще се включа, ако не ще го обмисля в зависимост от конкретната идея.

Никой не е казал, че не може да се осъвместят и повече предпочитания - няколко групи с общ маршрут. Друг е въпроса, дали ще е възможно, дали ще има достатъчно представители от всяка и т.н.

Поздрави,
Иво

П.С. Аз тази година се опитах да събера желаещи а обиколим северна България, забутвайки се на най-слабо помещаваните места, спейки на предимно на палатки и без строга посока, просто с желание за каране и приключения. Да не споменавам, че интереса бе голям а посещаемостта малка... е не се оплаквам, поне трима се събрахме. :)

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]