Дата и час: 13 Дек 2019, 06:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Yamaha MT
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2019, 08:34 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте хора.

Още една тема за нейкед байкове - споделете мнение за Ямаха като марка и по-специално за МТ серията.

Ще съм благодарен на всяко мнение, свързано както с добрите, така и с лошите страни на марката и на серията.

Поздрави и успешен остатък от седмицата

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Yamaha MT
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2019, 09:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз вече малко съм ги поизтървал, но новите МТ-та са тези дву- и три-цилиндровите, нали? Или говорим за някои от по-старите като МТ-03?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Yamaha MT
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2019, 10:43 
Редник
Редник
Аватар

Интересува ме модела МТ-10, тъй като вчера пробвах един и се оказа безумно удобен.

Това което знам - Ямаха са изклю(ително безпроблемни, надеждни и много здрави машини, в частност МТ-10 е голият вариант на R1, и е пълния японски еквивалент на S1000Rр който пък е голия вариантк на S1000RR.

Дават го, че бил с много плавна газ, много приличен въртящ момент и като цяло много икономичен. На мен не ми прилича на типичния нейкед байк, тъй като доста ми наподобява V-Max, в същото време бил с много добра аеродинамика и обтекаемост при високи скорости, което го правело доста подходящ и за писта и за туринг и за в града.

Все пак - машината си е машина и тъй като тая специално е доста ново издание и най-вероятно доста малко е карана, ме интересува генерално за марката и по-специално за серията МТ, тъй като за БМВ ми споделиха мнението, че без значение какъв е модела или серията, при тях слабо място е електрониката - сензори, датчици, които постоянно се развалят, дават грешки, аларми, тн.

Също така електронното окачване, което е част от рейс моуд-а било доста капризно и чупливо, в същото време много скъпо. Цената на заден амортисьор Олинс с електронно управление варирала между 5 и 6 000 лева, което е абсурдно, поне за мен.

Ямахата от друга страна също има тия модове, но те били предимно насочени към управлението на газта и скоростите и тн.

Та, затова си питам, имат ли ядове, какви са, в какво се изразяват, често наблюдавани ли са, кое дефектира най-често и какви са причините.

Също така - при избор на вече употребявана Ямаха какво да се гледа, за какво да се внимава и прочее.

Предварително благодаря за мненията

Поздрави

Иво

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]